Apie jo velionę žmoną foto juostose

Būna atvejų, kai vaiduokliai nelaukia fotografavimo momento, o patys užsifiksuoja foto juostoje. Toks įvykis įvyko praėjusio amžiaus 9-o dešimtmečio viduryje fotografui-mėgėjui Stenliui Troeriui iš Meiko miestelio (Ilinojaus valstija, JAV). Po žmonos mirties Troeris, jau garbaus amžiaus žmogus, puolė į gilią depresiją ir keletą savaičių neprisilietė prie savo mėgiamo fotoaparato. Pagaliau jis išėjo pasivaikščioti į miestelio apylinkes, kur padarė 5 panoramines nuotraukas.
Kai Stenlis išryškino negatyvus, visuose kadruose pro medžius matėsi velionės žmonos veidas. Tai panašėjo į tą neretą atvejį, kai senesnio tipo fotoaparatu vienas kadras tarsi uždengiamas ant kito, t.y. fotografas užmiršta prasukti juostelę. Tačiau šiuo atveju žmonos veidas – ir dar 50-ies metų senumo! -atsirado neaišku iš kur. Šią seną visai jaunos žmonos nuotrauką Troeris iki šiol saugojo ir ją gerai atsiminė. Kai iš albumo ištraukė nuotrauką ir palygino su vaizdu negatyve, neliko jokių abejonių – juostoje buvo užfiksuota ta pati nuotrauka. Treoris ir toliau fotografavo, tačiau kad ir ką fotografuotų, visose fotografijose atsirasdavo senų žmonos nuotraukų atspaudas.

Troeris pasikvietė liudininku kaimyną, irgi fotografą. Jam matant, į fotoaparatą įdėjo naują juostelę, padarė keletą kadrų ir išryškino juostelę. Efektas buvo tas pats: visuose kadruose buvo dvigubas atvaizdas. O viename kadre buvo nuotrauka, kuri buvo padaryta bendro gyvenimo pradžioje. Joje buvo užfiksuoti abu Troeriai kartu.

Troeris neabejojo, kad uždėtos nuotraukos – tai mirusios žmonos žinia, kuri jį skuba nuraminti ir pranešti, kad tame pasaulyje, kuriame ji dabar yra, ji tokia pat jauna, kaip ir tose nuotraukose. O nuotrauka, kurioje jie užfiksuoti abu, tai žinia apie tai, kad ir Stenlis po mirtis susigrąžins jaunystę ir jie pagaliau vėl bus kartu.

Kaimynas susisiekė su universiteto specialistais, tačiau kol tie susiruošė išvykti į Meiką, nuotraukų “uždėjimo” efektas liovėsi. Pats Troeris vėliau sakė, kad jam nerūpi išgarsėti ir jam vis vien, ką kiti žmonės apie tai pagalvos. Svarbiausia, fotografas pats įsitikino, kad žmogaus siela po fizinės mirties nemiršta.

Vaiduoklis foto juostoje

 

Laura Levita Valytė

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s