“Meilės“ akimis: žiauri donorystė arba gyvenimo vagis

Mirta nėra labai graži. Bet turi geras savybes: nuolaidžiavimą ir atleidimą. Ištekėjusi už Ilmanto ne daugiau kaip 10 metų. Vaikų norėjo, bet, ruošiant ginti daktaro disertaciją, atidėjo vėlesniam laikui. Buvo labai gabi medicinos srityse. Vyras lepina ją, nuolatos apkabina supavalėjusį moteriškumą, mėgsta pabučiuoti tą vietą ties kairiuoju smilkiniu…

Pavasario rytą Mirta vedė paskaitas apie sudėtingą žmogaus nervų sistemą universitete – Jai be paliovos zyzė mobilusis. Ją siutino ir tai, nors artimieji žinodamai neskambino darbo metu, visgi kažkas svarbaus nutiko..

Ilmantas ligoninėj..Jam sulamdė beveik visus šonkaulius, žymus galvos sutrenkimas, keletas pirštų nutrauktas, stuburas pažeistas kiek nežymiai. Ir, dar šitas kraujo išsiliejimas į pilvo ermę, taip bandė aškinti chirurgas Jeronimas, buvęs klasiokas. Matėsi, labai stengėsi padėti savo klasiokei. Mirtos lūpos drebėjo, nors bandė valdytis, nors nelabai pavyksta.

Slaugė savo mylimąjį 11 dienų, visgi užgeso gyvybės kibirkštėlė.

Verkė labai stipriai, gailėjosi ne dėl to, kad padovanojo jam išsvajotą motociklą ir kuriuo vyras pateko į avariją.

Gailėjosi, jog delsė susilaukti nors vieno vaikelio..

Jeronimas atnešė lapą, tvirtai laikydamas pažastyje. Truko tylos minutė, kol nusvirusią galvą pakėlė Mirta.

-Mirta, man nepatogu…kalbėti..apie tai..

-Sakyk, Jeronimai, juk kadaise mes buvome klasiokai ir kolegos. Norėjai sužinoti kažko apie donorystę? Taip? Hm..

-Taip, Ilmanto kepenys bei abieji inkstai liko nepažeisti..Tad..

-Duok pasirašyti, ir eik, bent jau duok šventos ramybės..

Chirurgas, žavėdamas jos drąsa sunkioje padėtyje, jau ruošėsi beeiti link durų. Balsą nežymiai pakėlė Mirta:

-Ir kas tas pacientas nešios mano vyro kepenis bei du inkstus? Ar galėčiau bent jau pažvelgti..?

-Mirta, tu gi žinojai, tam prieštarauja medicinos etika. Nors tu nesi savanaudiška, bet tai yra konfidencialu – kad neatsirastų preteksto persekioti, jog inkstai bei kepenys kažkada priklauso tavo širdies pusei.

Praėjo 11 mėnėsiai ir 4 dienos. Sėdėdama kavinės terasoje, mėgavosi kava “Latte“ ir stebėjo praeivius. Neseniai pradėjo jos veidą puošti šypsena. Staiga jai pasivaideno, kaip ėjo vienas vyras, kuris priminė mirusį Ilmantą.. Panašus, bet ne tas..

Kitą rytą, atsilaisvino nuo paskaitų, bėgo į vieną motociklinkų klubą, kur kadaise jos vyras buvo kaip mėgėjiškas klubo aktyvus narys. Rado pilną garažą vyrų. Pasijuto nejaukiai. Pralaukė atokiau, kol ją pastebėjo klubo metalizuotas barzdočius prezidentas, priartėjo prie jo. Tas žino, ko ji atėjusi.

-Žinai, tavo vyro motociklą sutaisiau, norėjai parduoti, na yra pirkėjas, kuris nori pirkti…Sutinki?

-Na, aišku sutinku. Klemensai, man patinka tavo ryža barzda,- juokavo Mirta, pildydama vyro išregistravimo lapelį.

Ryžuotas Klemensas vienam garsiai sušvilpė:

-Irmantai, pasislink ir išsivesk savo eržilą.

Irmantas priartėjo. Mirtą apėmė siaubas: kažkur mačiau jį, va va ten kur buvau kavinėje..O gal atsitiktinumas, bandė save raminti.

Ją pamatęs, Irmantas pajuto, kad jo gyvenimo meilė. Ir širdis labai traukia. Ir jautės, kad su ja bus labai gera gyventi..

-Ponia, ar neatsisakytum išgert už tai, kad pardavei gerą motociklą?

Mirta muistėsi, nes jau seniai nebuvo įsijautusi į vyro kompaniją. Tik linkteli. Jai nereikėjo vyro, bet, kad jautėsi be galo vieniša, sutiko. Nors paplepėti.

Medicinos žinių ekspertė, gerdama airišką arbatą, pradėjo keliauti žvilgsniu jo veido žemėlapį. Toks žvilgsnis kaip vyro, akys skaidraus jūros mėlynumo. Plaukai juodi ir garbanoti, keista, panašūs į mirusiojo plaukus. Ir mimika, ir judesiai. Figūra tai tikrai ne. Stambesnis, vyro lieknesnis.

Palaipsniui Irmantas įsimyli, kol galiausiai neištvėręs prašė jos širdies ir rankų.

Susituokė po 2 metų ir 4 mėn. Mirtai buvo smalsu, kaip atrodė naujojo kūnas…Bet praėjo ir ta diena ir ana- taip ir nėr. Pastebėjo, mėgsta vilkėti rusišką maikę ir taip miega. Po kažkurios savaitės tavrkydama jo stalčių. Jame užtiko keletą nuotraukų, kurių anksčiau neregėjo. Keistas tas vaikinas, palatoje gulintis brunetas su rudom akim, nors bruožai panašūs į naująjį vyrą. Medikė pradėjo namų detektyvą. Kažkas ne taip, pamanė ji. Priežastis yra. Nežinoma ir nebyli. Juk neturėtų būti.

Atsigulusi laukė, kol vyras užmigo kaip pražiota kiaulė. Žmona pirštais švelniai judino jo krutinę po maike. Šast, kažką gumbuoto užčiuopė ties dešinuoju liemenu- operuota. Vėl lietė, šast, abiejuose šonuose jau žymiai sugyti operaciniai pjūviai. Matyt, inkstus persodino….

Per pusryčios žmonos nuotaika puiki, bet visgi Irmantą nedavė ramybės jos drebančios rankos, kaip bandė sau ir jam įsipilti kavos.

-Mirta, paklausyk. Iš tiesų aš naktį nemiegojau. Leidau tau atpažinti tai, kas kažkada tau priklausė. Oi Mirta, kaip norėjau gyventi..Mama mirė, gimdydama mane. Tėvelis girdydavo alkoholiu ir spardydavo ilgai. Man buvo sunku, bet visgi norėjau gyventi. Galiausiai netekau vieno inksto paskui ir kito. Buvau priverstas pumpuoti dialize. Kepenys vos vos atlaikė, bet paskui silpo. Ligoninė tampa mano namais. Medikės man visos mamos. Tėtė mirė nuo kepenų cirozės Laukiau donoro…kaip stebuklo nuo dangaus.

Kai man persodino. Įvyko nepaaiškinami dalykai. Mano auksinio atspalvio plaukai buvo lygūs pradėjo garbanotis bei tamsėtis. Akys šviesėja…

Turėjau merginą, kuri sirgo ta pačia liga kaip ir aš. Mečiau, nes nesupratau, kad tai ne mano skonio… Mečiau dailę, nors nupiešiau 207 unikalius paveikslus per visą gyvenimą. Mane apėmė kažkoks naujas pomėgis – motociklų šou ar lenktynės.. Pasveikęs pradėjau ieškoti motociklo iš kažkurio garažo. Nesupratau, kodėl reikėjo naudoto, o ne naujo. Supratau, kad mirusiojo hobi. Ir tą dieną, kai pamačiau tave, žinojau, kad būsi mano…

-Irmantai,žinia, iš tavęs kvėpuoju Ta pačia Meile, – apkabino apsiašarojusi jaunoji.

-Graužia sąžinę lyg ir esu gyvenimo vagis…

-Viskas bus gerai, tu niekuo dėtas.

Chalatu vilkinti Mirta nuėjo pasiimti džemo, garsiai šlepsėdama dovanotomis šlepetėmis. Link durų stabtelėdama pranešė:

-Laukiuosi, norėčiau tokio vardo, kurį tu išrinksi.

Irmantas džiaugdamas būsima tėvyste, bėgo pakelti žmonos liemenį:

-Bus Ilmantas.

 

Casse

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s