Nuostabi Kalėdinė motina

Taip, taip, nesuklyskite išgirdę moterišką galūnę-motina.
Ji nors nejauno amžiaus, bet ir nespėjo sulaukusi 40-ties, turėjo 7 vaikučius. Gyventi nebuvo lengva. Iš sovietmečių atminimų atpasakoja viena iš jų vaikų dukra….

Artėja dvasinės dienos, beto, jos buvo uždraustos. Šventės vyko pogrindiniame gyvenime: karštos maldos, brangesnės vaišės pakrosny, vaikams šokoladinių saldainių tėvai taupė po trupučiuką…

Tėtė atsivežė iš sodybos eglę. Motina tik pajudino klubus, nes matė, kad eglutė buvo apgailėtinos būklės. Ubaginga, rodos, šakų kažkaip buvo daugiau nei spyglių – skersvėjui į valias, ui. Bet ji išmintinga, žinąs ką daranti. Vaikus paguldo. Aišku, pavargusi, bet panoro papuošt, kad kitądien nereikėtų vargt – taip ir buvo daug nenudirbtų darbelių.
Žaislinių papuošalų visad būdavo, bet keisčiausia, dukra teigė niekados nemačiusi…Paaiškėjo, vis sudūždavo, jei pirkdavo naujus. Dūždavo todėl, kad eglutė buvo pereinamajame kambaryje, o vaikai siaustis dar kaip norėjo..ypač per žiemos atostogas.
Pakeisdavo papuošalus saldainiais. Gražu, patikėkit, nuo saldianių popiergalių viskas sublizgėdavo. Blizgėjo ir lempos, nes gaudavo veidrodinių spindulėlių..Blizgėjo ir vienturtė vitrina, kur apstu krikštolinių indų. Dar pablizgino stiklą, va gražu.
Dukra, atlikusi gamtos reikal0, trumpam užsuko pasigrožėt saldainiais, apsikabinusiais skurdoką eglutę. Pavyzdžiu, pamąstė dukrytė, jog saldainiai daugiau myli eglę nei ją..
Pavogė. Aišku, tėvai uždraudė imt.
Kitą kart su broliu vyresniuoju vėl pradėjo vogt…Keisčiausia, saldainiai niekaip nedingsta…Visuomet atsirasdavo vis kitokių, gražesnių, ir vėl naujų popiergalių…
Tai tęsėsi daugelį metų tokia tradicija. Tol, kol vaikai sužino, kad yra melagėliai seneliai, apsimetę Kalėdų seneliūkščiais…ir dirbtinėm ūsų ševeliūrom..

Ta motina, pastebėjusi ištuštėjusią eglutę, papuošdavo saldainiais naktimis. Ir taip kiekvieną naktį iki Naujųjų Metų. Kantri, ir nieko nesako.
Paklausta, kodėl taip, atsakydavo: tai pačios geriausios dovanos, kurias vaikai galėjo gaut kasdien…

Ta motina tebėra mano mamytė. Kai turėsiu porą neklaužadukų, darysiu kaip mano nuostabi kalėdinė motina.

p.s: motina pasakojusi dar vieną keistenybę, kai ateina laikas išmesti eglutę-pradėjo žydėt…ir taip dažnai…

 

Cassia

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s