Švyturio mįslė. Paskaitymui.

Skaitinys paskaitymui…

ŠVYTURIO MĮSLĖ

1900 metais laivas “Hesperus“ su kroviniu išvyko į įprastinę kelionę. Jis plaukė link Flaneno švyturio Eilen More, Škotijoje. Keista, bet susitikimo vėliava nebuvo iškelta, nepasirodė ir trys prižiūrėtojai, kurie turėjo padėti iškrauti krovinį. Nebuvo jokio atsako į laivo sireną ar signalinę raketą.

Prisiartinus įgula pamatė, kad švyturys apleistas. Trūko dviejų komplektų specialių drabužių, viduje rasta perversta kėdė. Paskutinis įrašas registracijos žurnale buvo apie baisią audrą, bet kodėl visi vyrai išėjo į lauką tokiu baisiu oru, o vienas jų galbūt vienmarškinis?

Pasklido gandai. Buvo pasakojama, kad saloje vaidenosi, ir vaiduoklis, išgąsdinęs juos, privertė šokti į jūrą; kad juos sužalojo milžiniškas jūros padaras ar užsienio laivas; kad vienas vyras išprotėjo ir paskandino savo kolegas, o po to nusiskandino pats.

Deja, šis dingimas liko neišaiškintas..

Galbūt du prižiūrėtojai išėjo į lauką apžiūrėti audros padarytų nuostolių. Didžiulė banga pasigavo vieną, kitas nubėgo pakviesti trečiojo, o šis užsimušė trenkdamasis į kėdę ir nebegalėjo padėti – dar viena didžiulė banga nusinešė antrąjį, taip užbaigdama tragediją.

Screen Shot 2013-04-11 at 18.57.23

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s