Pinigų dvasia

Sekmadienio apmąstymui.

 

Nerašysiu, kaip uždirbt. Nerašysiu, kaip apgaut tam, kad pinigėliai pasiliktų tavo kišenėj. Papasakosiu kitaip. Apie pinigų dvasią. Štai kaip.

 

Indėnai.

Sakoma, indėnai tebedreba iki šiol, pamatę kažko apvalaus blizgalaus. Pačiupinėję juos, pastimpa lyg apversti tarakonai. Jų pinigų dievukai – europietiški centai, džinsų sagos, metalizuoti apvalainūs auskarai. Tiks ir išardytas apvalutis laikrodukas be apyrankės. Tas simbolis reiškia grįžtančią karmą. Nėra išėjimo iš apvalaus daikto. Beto, kupiūrą galima sukapoti, sutrinti – monetos geriau žvanga kišenėj, kai eini. Gražiau groja, kai joji.

Dar protingiau jie daro: obuolmušių mustangų neperka, gaudo patys ir kainą nustato pagal laiko gaudymą. Jei buvo lengva gaudyt – buvo galima parduot vos ne pusvelčiui. Jei savaitę gaudo; sunku bus derėtis net Arabijos šeichams.

 

Žaliūkai.

Žalios spalvos šlamančiųjų mėgėjų citata: laikas – pinigai. Ar tiesa? Yra tiesa, ir bet karti. Uždirba daug. Taip taip, daug žalumos. Bet ir išleidžia daug. Sveikatos draudimui. Vaikų laisvalaikiui. Žmonos neaiškioms užgaidoms ir cypavimams. Papuošt namus specialiai tam, kad sudegtų kaimynų akiniai. Didesnis baseinas tam, kad egzistuotų nematoma konkurencija giminių tarpe. Mašina rūpinasi geriau nei žmona. Kiša nelaimingus vaikus į prestižinį u-tą. Va, budet mnogu dengi ir išsišiepia visas 32 dirbtines dantis. Bet dvasinės vertybės pingsta nyksta..

 

Nedorėliai.

Apgauk kaip nors, tik kad pinigų nefarširuotų į centus. Apsauga ir vardas svarbiau, nes pinigai vistiek ateis ne pėsčiomis, o valandomis. Kupiūrus čiupinėja žudikai, seilėmis patrina stipriau, kad išmušta akis praregėtų lyg danguje. Maniakai užmuša dėl poros dolerių. Nesvarbu kiek, svarbu doleris, girdi…šlama. Yra džentelmenų, darančių viską dėl damų. O vis dėl to yra tokių, darysiančių dėl pinigų. Gyvena lyg su meiluže, bet nesupranta, kad “meilužė“ iš viso kada nors pasibaigs. Ir vėl senas triukas. Perka kostiumus brangius, aišku, ir laikrodžius. Pupytėms parodyt. Ir panelė apnuodyta. Ir kam reikėjo maivymuisi. Nieko. Narkotikai rezervuoja karstus. Kariaujama ir dėl pelno: 1 vietoj kava, 2-narkotikai, 3-ginklai, 4-prostitucija. Sveika?

 

 Turgeiviai.

Prekiauja veteranės bobutės Tomoševskio turguj.  Bobos  už ryškias skaras  gautus pinigus kiša į papinykus. Apsauga nuo vagių, žinokis.Vagių pirštai visada gražūs, taip papasakos jie tau, kad po 7 min., nesuprasi, kaip tau dingo po akim laikrodis. Sakoma, tikri vagys neturi atostogų. Dirba geriausiai per šventes.

 

Motinos.

Padarytų ką nors, kad vaikas gautų pienuko. Išprievartauta paauglė dirba laiškneše, nešiodama kūdikį užnugary, dar vis traukia toliau mest reklamos lankstinukų. Iš vaizdą sukėlusio gailesčio kas nors pažerdavo porą litukų. Kaip mat nupirkdavo pienuko, nors šalto. Nuo įdirbusių plaštakų šiek tiek sušildavo pienukas. Geriau nei nieko. Tebekovoja šitaip ir ne vienas.

 

Projekto tipažai.

Gavai EUR iš E.S.? Imk imk į kišenę ir tylėk. Juk krizė, na matai. Oi kvaila šitaip. Mąstančiųjų protas yra krizinis. Žodis krizė graikiškai reikštų teismą. Jei sakai, kad krizė, žinokis, pats pasmerkei save krizės platformoj. Piniguočiams čiulpikams toli iki dvasinių vertybių, nors apstu projektų apie tai. Atsibusk. Atsimerk nors vieną akį. Nors žvairą…

 

Išdavikai.

Fariziejai ir aukštieji kunigai atsakė Judui Iskarijotui: žinokis!, -kai išdavikui atėjo sąžinė grąžint 30 sidabrinių monetų  už Jėzų Kristų. Šiandien gyvena virš 7 mlrd. žmonių. Ir kiek iš jų  su pinigais daro: čiupinėja, laižo, plėšia, sulanksto, paslepia, vagia, dovanoja, padeda, paima, įdeda, žiūrinėja, braižo, bado, klijuoja, kvepina, laisto, meta, kiša, įrašo, gadina, spjauna, valgo, drasko, kolekcionuoja, valo. Vakar iš bankomato davė senus kupiūrus, pagalvojau, kas šitaip sunešiojo…Aišku, nešiojo jau ne be žmonės. Istorijos nešiojo per visokias rankas.

 

Pirk, žmogau, tiktai už Meilę ir Tiesą. Tik ne už pinigus.

 

Cassia

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s