Kas yra poltergeistas?

Dvasių šėlsmas :). Aš manyčiau, kad tai – vėlės, t. y. subtilieji kūnai, įstrigę astralinėje plotmėje.

Po fizinės mirties turi įvykti ir astralinė, o kol ji neįvykusi, žmogaus vėlė negali pasitraukti iš astralinės plotmės. Tam irgi yra įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, viena priežastis – paties žmogaus kaltė, t. y., jei žmogus gyvenime buvo labai prisirišęs prie materialinių dalykų, buvo stipriai valdomas norų, troškimų, aistrų, netobulėjo dvasiškai, tada, kai jis miršta, jam sunku pasitraukti iš šio pasaulio ir jis tarsi „įstringa“ astralinėje plotmėje. Antra priežastis – gyvųjų apsunkinimas savo mirusiems artimiesiems išėjimą iš šio pasaulio. Mirus artimam žmogui, reikia susikaupti maldoje, uždegti žvakę, galvoti apie pagalbą jo sielai, o ne verkti ir rėkti. Žmonės dažnai pasikabina mirusiojo nuotrauką ir tiesiog ima jį dievinti: „O, koks jis buvo nuostabus žmogus“ ir t. t.
To nereikia daryti nuolat, negalima ištisai galvoti apie mirusįjį, dažnai jį minėti, apie jį nuolat kalbėti (tam yra skirtos Vėlinės), nes visa tai apsunkina mirusiojo išėjimą iš šio pasaulio. Be to, reiktų pripažinti ir objektyvią tiesą, kad garsiausiai verkia mūsų egoizmas ir baimė likti vieniems šioje ašarų pakalnėje… 🙂

Trečia priežastis – savižudžių, nužudytų ar nelaimingo atsitikimo metu mirusių žmonių sielos, kūdikių ir vaikų, alkoholikų sielos taip pat įstringa astralinėje plotmėje ir gali pasireikšti kaip poltergeistai, nes joms reikia žmonių pagalbos, kad galėtų visiškai palikti šį pasaulį. Ypač pavojingos yra alkoholikų vėlės, nes jos po fizinio kūno mirties tebetrokšta alkoholio, tačiau, kadangi pačios gerti nebegali, todėl gali prikibti prie gyvųjų ir juos tempti į alkoholio liūną.

Kas poltergeistus sukelia, irgi yra įvairių hipotezių. Pavyzdžiui, viena iš jų, ypač paplitusi Vakarų pasaulyje, tai – spontaninės telekinezės hipotezė. Yra manoma, kad nepaprastai stipriai pasireiškiančius telekinetinius (psichokinetinius) reiškinius tam tikromis sąlygomis sukelia žmogaus pasąmonė (dažniausiai lytinio brendimo amžiaus vaikų, ypač mergaičių).
Tiriant aplinkybes, kurioms esant prasidėjo poltergeistai, dažniau pastebima, kad jų „sukėlėjai“ yra dviejų tipų: 1) žmonės (ypač 10–16 m. metų amžiaus vaikai); 2) geofizinė aplinka, t. y. dažnai poltergeistai prasideda vietovėse, kuriose yra žemės plutos lūžiai, karstinės tuštumos, požeminiai vandenys, taip pat išdžiūvusių ežerų dugnuose, senų kapinių teritorijose ir pan. Todėl prieš ruošiantis statytis namą, reikėtų gerai pasidomėti žemele, ant kurios namukas bus statomas :).

Be to, mokslininkai, kurie tyrinėja poltergeistus, yra apibendrinę ir būdingiausias jų savybes. Paminėsiu kelias.
Pirma, poltergeistai stebimi dažniausiai tuomet, kai namuose yra žmonių arba jie ten neseniai buvo. Kaip jau minėjau, pastebėta, kad vietose, kur vyksta poltergeistai, dažniausiai būna lytinio brendimo amžiaus vaikų. Tačiau kartais poltergeistai pradeda veikti ir po ilgai trunkančių ar intensyvių spiritizmo (mediumizmo) seansų (pavyzdžiui, adatos su siūlu „varinėjimas“ po raidyną, galvojant, kad kalbamasi su „gerosiomis dvasiomis“ ar „ateiviais iš kosmoso“ :)).
Antra, poltergeistai dažniausiai veikia ribotoje erdvėje. Pavyzdžiui, jeigu poltergeistas bute persimeta į kitą kambarį, tai prieš tai siaubtas kambarys bent laikinai yra paliekamas ramybėje. Įdomu tai, kad daugiabučiuose namuose poltergeistai siaučia tik viename kambaryje.
Trečia, pastebimas tam tikras poltergeistų protingumas – jie dažnai į užduotus klausimus atsakinėja kokiu nors sutartu kodu, pavyzdžiui, bildesiais, arba kaip nors erzina ir tyčiojasi iš pykstančio ir nervukų nelaikančio žmogaus :).
Ketvirta, pati būdingiausia poltergeistų savybė – nesuprantami bildesiai, savaiminis daiktų judėjimas, kuris yra be inercijos ir nepaklūsta jokiems fizikos dėsniams, taip pat staigūs temperatūros pokyčiai (daiktai savaime užsidega arba atšąla aplinka).
Penkta, vietoje, kur veikia poltergeistai, susiduriama su teleportacija, t. y. nematant judesio daiktai persikelia į kitą vietą arba nė iš šio, nė iš to atsiranda vanduo, smėlis, akmenys…

Viskas, išsisėmiau… 😀 Kas ištvėrė perskaityti viską iki galo, sveikinu! 😀

Benita

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s