“Tylusis arba šaltasis karas dėl būsimų kurčiųjų vaikų genų“

Šeštadienio pasiskaitymui

Mano tolimas artimas sako man:
-Ištekėk už bet už kokio norimo vyro, neturinčio tėvų kurčių. Genetiškai…na, persiduoda..kartoms..
-Ne, netiesa. Turiu kurčią draugę, gimusią su kalusos negale iš prigimties, pagimdė 2 sveikus zuikučius. O pažįstu ir aną moterėlę, kažkada garsiai apsiskelbusią, jog gims sveiki pukuotukai meškučiai – anot jos, “abiejų“ giminėse nėra klausos defektų… Oooo vis dėl to gimė kurčiukai…

Tas artimas nutilo.
Dar jam primenu, jog Šv. Rašte aptikta dvi priešingybių citatos. Viena citata triumfiuoja iki šiol, kad Dievas yra gailestingas, tegalintis nubraukti trukdančius defektus. O kita citata liudija rimtokai, kad Dievas baudžia iki ketvirtos kartos.

Įdomu gal kam, bet nėra nė vienos kartos, kuri besitęsianti 5 kartus, turinčius klausos negalią. Tarkim, po 4 kartos, turinčios klausos negalę, ateina penktoji karta – laisva. Bet gali būti ir taip, kad po penktosios kartos ateina vėl ištisos “senos nuodėmės“ kartos….

Nenuostabu, kad ne viena ir aš pastebėta buvau, kad šventeivų ar išprūsusiųjų šeimose kur kas didesnis skaičius, žymintis kurčiųjų vaikų kiekį. Paradoksalu, ir kažkaip labai nesinori juoktis, bet dalinė tiesa, kurios mes nežinom, kodėl taip yra – kurvainos pagimdo būtent sveikus vaikus.

Nemažai ir tokių “nekaltų“ kuriozių. Tarkim, kurčia ištekėjusi mergina pažaidė vienam nuotyky ir vaisius girdintis nuo svetimos vyro kišenės. Ištikimoj santuokoj antras vaikas apdovanotas “tyla“.

Yra nereali naujausia technologija, leidžianti nusakyti būsimo vaiko, tupinčio mamos pilve ir stebinčio per bambos skylutę, tikslią klausos būklę. Ir ne tik. Gali pasiūlyti pakeisti genų kodus dar besivysčiančiame embrione.

Sakau Tau, mano mielas skaitytojau, mes ne dievukai, mes bejėgiai prieš Dievą. Jei Dievas panorės, pasuks dar mums nežinomais, dar naujai nepamintais takais.

p.s.: Jei užsimenat apie kochl. pritaikytą aparatą, žinokis, paaiškėjo, visai neseniai mokslininkams atvėpo lūpos, kad šis garsas, kurio kochl. aparato dėka, vis dėl to neatspindi realaus tikroviško garso, kurį tebegirdi paprastieji.

Kaip mano tėtis sakydavo, dėkoki, kol neatėmė proto – išties niekaip nepadarysi. “Tylos“ pasaulis yra labai turtingas,net pralenkiantis Egipto faraonų išminčius.
Taip sako mano Papito (it. kalbos vert. tėtis).

Cassia

 

Screen Shot 2013-04-11 at 17.19.27

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s